ПОДЕЛИТЬСЯ

У 2016 році небанківські кредитно-фінансові установи України видали 37 млрд грн кредитів, що становить майже 50% від обсягу кредитів, виданих фізичним особам банками (77 млрд грн). Про це свідчать дані дослідження «Небанківські фінансові установи очима споживача», проведеного в рамках проекту USAID «Трансформація фінансового сектора».
«Попит на послуги небанківських фінансових установ серед населення і малого бізнесу зростає, швидше за все, з огляду на банківську кризу і важкі умови кредитування», — цитує «Дело» керівника проекту Роберта Бонда.
Найбільше кредитів в минулому році видали ломбарди — на 16,7 млрд грн. Приріст у порівнянні з 2014 роком становить 99%.
Інші кредитні установи видали в 2016 році кредитів на 13,4 млрд грн, збільшивши обсяги з 2014 року на 161%. Найменше виданих позик припадає на кредитні спілки та фінансові компанії.
Кількість небанківських фінустанов зросла несуттєво і досягло на кінець 2016 року 1 698 (в 2014-му — 1 573).
За словами авторів дослідження, українців залучають в таких установах простота і швидкість оформлення, низькі вимоги, наявність розгалуженої мережі і можливість оформлення позики онлайн.
Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) вперше встановив вимоги до діяльності кредитних посередників банків в сфері споживчого кредитування.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ